VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Pažintinis konsteliacijų seminaras specialistams

SISTEMINIS FENOMENOLOGINIS POŽIŪRIS IR
KONSTELIACIJOS KONSULTAVIME, TERAPIJOJE

sk mokymai.png

psichologams, įvairių krypčių psichoterapeutams,
konsultantams, studentams

KAUNE
Birželio 3 d. (pirmad.), 18-21.30 val. Savanorių pr. 347-302 aud.  

REGISTRUOTIS

  VILNIUJE
Birželio 4 d. (antrad.), 18-21.30 val. Fabijoniškių g. 6-3 

REGISTRUOTIS

 

Kviečiame susipažinti su sisteminės-fenomenologinės psichoterapijos požiūriu į asmenį, šeimą ir ten vykstančius procesus. Dalinsimės, kaip sisteminis požiūris gali praturtinti įvairių krypčių specialistų darbą, suteikti naujas galimybes.

Sisteminiai žmonių procesai vyksta nuolat, mes esame jų veikiami. Šie procesai gali būti įtakoti dabarties įvykių, santykių, išgyvenimų, tačiau gali būti ir jau senai praėjusių kartų patyrimas, kuris yra neišbaigtas ir vėl atsikuriantis dabar, veikiantis žmonių, kurie lyg neturi nieko bendra su tuo, gyvenimą. Dalis šių procesų yra sąmoningai suvokiami, o dalis lieka nesąmoningoje erdvėje ir patiriama tik per pasekmes. Todėl neretai be sisteminio požiūrio būna sunku suprasti kai kuriuos žmogiškuosius fenomenus, jausmus, siekius, konfliktus, poelgius.

Sisteminė fenomenologinė terapijos sritis apjungia Jungo psichoanalitinę, lauko, šeimos sistemų teorijas, schemų bei konceptinę terapijas, transakcinės analizės, Eriksono hipnozės, psichodramos ir šeimos rekonstrukcijos elementus ir kt. Kaip fenomenologinio patyrimo procesas  - tiria kaip čia ir dabar atsiskleidžia vidinis asmens, šeimos pasaulis, transgeneraciniai ryšiai, ir kaip visa tai veikia ir įtakoja asmens ir šeimos dabartį. Tai į sprendimą orientuota trumpalaikė terapija su ilgalaikiu terapiniu poveikiu.

Čia dėka eksternalizacijos ir asociatyvinio darbo žymiai sumažėja pasipriešinimas, per trumpą laiką galime pažinti, atskleisti ir suprasti vidines disfuncines schemas bei sistemines dinamikas - procesus atvedusius iki konfliktų ir destruktyvių elgesio, emocijų ir t.t. Tuomet kiekvienas dalyvis gali vietoje esamo „blogas-geras“ vertinimo patirti savo bei kiekvieno žmogiškumą, supratimą ir vertę. Tai svarbu atstatant savivertę ir motyvaciją. O specialistas palydintis klientą toliau, aiškiau suprasdamas asmens ir šeimos dinamikas gali efektyviau padėti bet kurios kitos – savo specializacijos būdu.

Seminare susipažinsime su pagrindiniais sisteminiais dėsniais:

•    priklausomybės-ryšio;

•    tvarkos-hierarchijos;

•    pusiausvyros-balanso.

O taip pat: kas yra sisteminės dinamikos, sisteminis lojalumas, persipynimai su kitų žmonių likimais, perimti jausmai, emociniai krūviai ir kt.

Susipažinsime su vienu iš sisteminės fenomenologinės psichoterapijos įrankių – Sistemine konsteliacija. Tai metodas, kuris parodo vidinių vaizdinių, atspindinčių vidinius procesus, turinį. Jo dėka įmanoma daug aiškiau pamatyti tai, kas vyksta arba yra užfiksuota nesąmoningoje erdvėje ir suprasti, kaip tai įtakoja dabartinį asmens ar visos šeimos, giminės gyvenimą. Konsteliacija leidžia „čia ir dabar" atkurti asmens ir šeimos vidinį paveikslą ne tik vaizdu, bet ir asmeniniu patyrimu, gauti įžvalgas, tikrinti hipotezes, rasti sprendimus bei sukurti terapinę erdvę reikalingiems pokyčiams vykti.

Dėka sisteminio ryšio per vieną iš šeimos narių galime diagnozuoti situaciją visoje šeimoje, o taip pat - padėti ir kitiems šeimos nariams.


Seminare, taip pat, atliksime ir supervizijas, todėl kviečiame ateiti su kliento arba savo asmenine tema.

 

Plačiau apie sisteminę fenomenologinę psichhoterapijos kryptį, jos ištakas skaitykite straipsnyje
SISTEMINĖ-FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA IR  ŠEIMOS KONSTELIACIJŲ METODAS

kazimieras d. daugela.jpgSeminarą veda:
Kazimieras D. Daugėla,

psichoterapeutas, sisteminės fenomenologinės psichoterapijos ir sisteminių konsteliacijų mokytojas

 

VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS 

KVIEČIA MOKYTIS

SISTEMINĖ FENOMENOLOGINĖ PSICHOTERAPIJA (konsultavimas)
IR ŠEIMOS KONSTELIACIJOS pagal Bert Hellinger

Bazinis dviejų metų konsultanto kursas
2020-2022 m.


Skaityti plačiau