VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Klausimų-atsakymų vakaras: MŪSŲ SANTYKIS SU TĖVAIS IR VAIKAIS. ĮTAKA GYVENIMUI

Klausimų-atsakymų vakaras su konsteliacijomis:

MŪSŲ SANTYKIS SU TĖVAIS IR VAIKAIS.
ĮTAKA GYVENIMUI 

family-2.jpg

   VILNIUJE
Birželio 25 d. (antrad.),18-22 val.
Fabijoniškių g. 6-3

reg_vilniuje.png

KAUNE
Birželio 27 d. (ketvirtad.),18-22 val.
Savanorių pr. 347-302 aud.

reg_kaune.png

Tėvų ir vaikų santykis – tai raktas į visas mūsų gyvenimo galimybes: į laimę ir sėkmę, galimybę mylėti ir būti mylimiems.

Praktiškai siekiant gyvenimo tikslų: meilėje, šeimoje, darbinėje ar kitoje veikloje – visur dalyvauja mūsų savivertė, gebėjimas arba negebėjimas mylėti, dalintis, siekti tikslo. O juk visa tai priklauso nuo santykių su tėvais patirties – to, kas suteikė sparnus arba juos pakirto. Nuo to priklauso ir tai, kokiais tėvais savo vaikams mes patys esame ar galbūt dar tik tapsime.

Ar šis ryšys lems sunkumus, ar palaiminimus – priklauso nuo mūsų. Nes nepriklausomai nuo to, kokia buvo mūsų vaikystė, dabar mes galime „išgyti“ ir susigrąžinti šį raktą gyvenimui ir meilei. Sau ir savo vaikams.

 

PIRMOJE SEMINARO DALYJE psichoterapeutas Kazimieras Daugėla atsakinės  į Jūsų užduotus klausimus iš TĖVŲ ir VAIKŲ temos.

 

Dalyvių klausimai iš ankstesnių klausimų-atsakymų vakarų:

- Niekaip negaliu pamiršti vaikystės skriaudų ir jaučiu nuolatinį pyktį savo tėvui už tai, kad taip mane skriaudė, nors jis jau seniai miręs. Kaip rasti savyje jėgų atleisti?

- Man jau virš 30, o niekaip nepavyksta sukurti ilgalaikių santykių, sukurti šeimos – jaučiu, kad tam įtakos turi mano ir mano tėvų santykiai.

- Jau pavargau nuo nuolatinio mamos kišimosi į mano asmeninį gyvenimą: patarimų dėl santykių su vyru ir vaikais, buities. Kaip jai paaiškinti, kad tai mano gyvenimas – ir kaip noriu, taip gyvenu?

- Aš ir mano vaikas visada buvome geriausi draugai, tačiau paskutiniu metu jis ėmė visiškai manęs neklausyti, man komanduoti. Nesuprantu, kas jam atsitiko...


- Mano buvęs vyras yra niekam tikęs – alkoholikas, veltėdis, kuris niekada nesirūpino savo vaiku. Nesuprantu, dėl ko vaikas mieliau nori bendrauti su juo, o ne su manimi?..


- Kodėl sūnus nuolat pyksta ant brolio?

 

Jei turite aktualų klausimą iš tėvų-vaikų temos,
galėsite jį užduoti šio seminaro metu ir gauti atsakymą.
 

 

Dažnai po seminarų, kuriuose atsakinėjama į užduotus klausimus, žmonės gauna konkretesnę informaciją jiems rūpima tema. Dėka to, jie ima matyti save ir aplinkinius naujai, randa atsakymus į klausimus, kurie jau seniai nedavė ramybės, pagaliau patys suvokia ir gali paaiškinti daugelį savo gyvenimo situacijų, kurios anksčiau atrodė nepaaiškinamos, o žmogus savęs vis klausdavo: "Kodėl visa tai vyksta būtent su manim? Už ką man tai?"

Seminarai, kurie vyksta pagal Jūsų užduotus klausimus yra unikalūs, nes juose dalyvauja vis kiti žmonės, kurie užduoda vis kitus klausimus. Kartais atsakymas į vieno iš dalyvių užduotą klausimą gali išsirutulioti į paskaitą konkrečia tema, kuri tampa vertinga dovana visiems seminaro dalyviams. Nes tai, ką atrandame netikėtai, dažnai būna ne mažiau naudinga nei tai, apie ką iš anksto galvojome. Tuo pačiu, tai ir didesnis iššūkis lektoriui, nes reikia būti pasiruošusiam viskam.

Šis seminaras – papildoma proga tiems, kurie nedalyvavo mūsų praėjusiuose seminaruose – čia turėsite progą išgirsti tai, ko negirdėjote ir kas Jums įdomu.

O dalyvavusiems - puiki galimybė užtvirtinti tai, ką gavo anksčiau ir tvirtu žingsniu žengti į priekį sėkmės, meilės ir laimės link.

Šiame seminare galėsite išgirsti atsakymus į daugelį Jums svarbių  klausimų iš TĖVŲ ir VAIKŲ temos, į kuriuos nesiseka rasti atsakymų arba rasti atsakymai mažai padeda. O naujai supratus, kas ir kodėl Jūsų gyvenime vyksta – gebėti padėti ne tik sau, bet ir savo artimiesiems.

 Kodėl vaikai kartoja tėvų gyvenimo modelius arba jų klaidas?

pasakoja sisteminis terapeutas Kazimieras D. Daugėla

kd santykiu desniai.jpg

ANTROJE SEMINARO DALYJE – kaip ir visuomet, praktiniai darbai, taikant konsteliacijų metodą. Šis metodas – tai greitas būdas gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Tai ne tik naudingos žinios, bet ir praktinis patyrimas, kuris padeda pažinti plačias slapčiausias savo sielos kerteles, išgydyti jose esančius skaudulius ir atverti duris laimei ir gyvenimo pilnatvei.

 

ŠEIMOS KONSTELIACIJA. KAS TAI?

Šeimos konsteliacija (išdėstymas) - vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta Jūsų gyvenime ir Jūsų šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos Jūsų likimui. Taikant šį  metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir transformuoti savo gyvenimą norima kryptimi.

 

SISTEMINĖS ŠEIMOS KONSTELIACIJOS "DIRBA" SU PLAČIU PROBLEMŲ SPEKTRU: 

•    Šeima ir asmeninis gyvenimas: santykiai šeimoje, santykiai su partneriu, vaikais, tėvais, vienatvė ir kt.

•   Sveikatos problemos: ūmūs ir lėtiniai susirgimai, atskiri simptomai, būsenos, bendra savijauta.

•   Profesinė veikla: karjeros augimas, verslo vedimas, finansiniai rūpesčiai ir kt.

•    Psichologinė sritis: baimės, kompleksai, nepasitikėjimas savimi, sunkumai santykiuose su žmonėmis, priklausomybės ir kt.

•   Problemos kitose gyvenimo srityse, kurios gali turėti sisteminį charakterį (sistemines priežastis).


Taikant šeimos konsteliacijų metodą nereikalingi ilgi išsipasakojimai ar kalbėjimai apie skausmingus praeities įvykius. Į sunkius įvykius žvelgiama per simbolinį paveikslą tam, kad atrasti gydantį, atstatantį šaltinį, naujus problemos sprendimo būdus. 
Todėl dažnai gana greitai pavyksta pasiekti gerų rezultatų, kurie toliau vystosi gyvenime.KAIP VYKSTA ŠEIMOS KONSTELIACIJŲ SESIJA?

Klientas, norintis jo klausimo išdėstymo, išrenka iš grupės kelis dalyvius-pagalbininkus, kurių paprašo laikinai būti jo šeimos narių atstovais.Tuomet, vadovaudamasis savo pojūčiais,  pastato juos rato viduryje  - kartu ar atskirai, toliau ar arčiau vienus nuo kitų.

Čia niekas nieko nevaidina, bet per dalyvių pojūčius, išdėstytą paveikslą bei pasakytas frazes atsiskleidžia naujas supratimas apie tai,  kaip jaučiasi šeimos nariai ir kas vyksta jų gyvenime.

Beveik visuomet pats klientas pastebi, kad tai išties jo gyvenimo, šeimos paveikslas, kuris iš tiesų parodo, kas yra reikšminga ir kas yra ar buvo paslėpta, pamiršta.

Šeimos konsteliacijos metodo unikalumas tas, kad įmanoma padėti visiems šeimos nariams,
net jei konsteliacijoje dalyvauja tik vienas.
Pirminis paprastumas slepia profesionalumą, netikėtus svarbius atradimus ir galimybes.

Tokiu būdu įmanoma ne tik giliau pažinti save ir aplinkinius, bet ir pagilinti ryšius su artimaisiais, sustiprinti santykius ir meilę, atrandant savyje dar nepanaudotus resursus, galimybes.

Konsteliacija gali būti ir kaip savarankiškas, ir kaip pagalbinis metodas, "įrankis" žmonėms, einantiems savęs pažinimo, tobulėjimo keliu.

 


Šeimos konsteliacijų sesijoje galima dalyvauti:

- Klientu – savo asmeninio klausimo išdėstyme ir sprendime (konsteliacijoje).

- Dalyviu-stebėtoju, kuris stebi bei taip pat dalyvauja konsteliacijoje,
kaip pagalbininkas, taip gaudamas reikšmingos patirties sau.
Skaitykite plačiau:

kazimieras d. daugela.jpgSeminarą veda:
Kazimieras D. Daugėla,

sisteminis psichoterapeutas-mokytojas, jau ne vienus metus skaitantis paskaitas ir vedantis praktinius seminarus asmeninio augimo, šeimos, santykių, sveikatos ir priklausomybių temomis.

 

 

- Konsultuoja individualiai, dirba su poromis ir grupėmis (lietuvių bei rusų kalbomis).

- Veda terapinius užsiėmimus, teminius užsakomuosius seminarus, paskaitas.

PASTABA:

Kaina "pagal susitarimą" reiškia, kad seminaruose ir individualiose sesijose dalyvauti, būti klientu ir gauti pagalbą gali kiekvienas, kuriam tai svarbu ir reikalinga, nepriklausomai nuo jo finansinės padėties.

Yra susitariama arba dėl atsiskaitymo dalimis vėliau, arba dėl nuolaidos (kuri gali būti įvairi – svarbu, kad tai būtų teisinga tam asmeniui).