VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Meilė, kuri veda į priklausomybę ir meilė, kuri gydo

Praktinio patyrimo seminaras

NAUJAS POŽIŪRIS Į PRIKLAUSOMYBĘ IR TERAPIJA
SU KONSTELIACIJA

ARBA

„Meilė, kuri veda į priklausomybę ir meilė, kuri gydo"

naujas priklausomybes supratimas ir terapija.jpg

Žmonėms, kurių gyvenimą sunkina priklausomybės, jų artimiesiems,
socialinės ir psichologinės pagalbos darbuotojams

4 valandų seminaras su praktiniu patyrimu

VILNIUJE

Kovo 9 d. (pirmad.),18-22 val.
Fabijoniškių g. 6-3  

REGISTRUOTIS

 

Jau seniai ne naujiena, kad priklausomybė alkoholiui, kitoms svaiginančioms medžiagoms, o taip pat – nuo kito žmogaus ar lošimų – nėra to žmogaus „nenoras" ar „apsileidimas". Čia turi įtakos ir asmens gyvenimo kelias, ir jo šeimos, giminės gyvenimai. Todėl gijimas ir atsistatymas užima nemažai laiko.

Todėl kviečiame jus pažvelgti į priklausomybes  su konsteliacija – vienu iš naujų ir ganėtinai stipriu vidinio pasaulio pažinimo psichologinių-terapinių įrankių. Šio metodo dėka galime ženkliai sutrumpinti pagalbos laiką. Taip pat – padėti priklausomam asmeniui tiek tiesiogiai, tiek ir per jo artimuosius. 

Šiame praktinio patyrimo seminare mes netuščiažodžiausime apie priklausomybes, o tiesiog praktiškai ištirsime kelių dalyvių (savanorių) situacijas. Kiti galės būti stebėtojais arba pagalbininkais. Remiantis šia patirtimi pasidalinsime ir žiniomis, kad kiekvienas  gautų kažką svarbaus sau. SKAITYTI DALYVIŲ ATSILIEPIMUS  

PIRMOJE SEMINARO DALYJE – sisteminės terapijos žinios apie priklausomybę bei visų dalyvių pratimas, kuriame Jums nereikės nieko pasakoti kitiems apie savo situaciją, išpasakoti savo visų jausmų, pergyvenimų, istorijos. Tačiau galėsite gauti svarbias įžvalgas apie savo ar artimojo priklausomybę.

ANTROJE DALYJE –  galėsite pretenduoti tapti klientu Jūs atvejo tyrimui ir sprendimo radimui (2-3 atvejų tyrimai).

Daug kam tai taps netikėta, o kai kam – netgi iššūkiu. 

Šeimos sisteminė konsteliacija (vidinio pasaulio paveikslų išdėstymas) – vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta Jūsų gyvenime ir Jūsų šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose – tai lyg rentgeno spindulys į vidinį asmens ir visos šeimos ir giminės (sistemos) gyvenimą.

Patyrimas su konsteliacija padeda ne tik suprasti, bet ir jausmais patirti daugelio situacijų, konfliktų ir asmeninių sunkumų įtakojančių polinkį į priklausomybę bei pačių priklausomybių priežastis tame žmoguje, jo šeimoje, kartais siekiančias net kelias giminės kartas.

Tai ne tik naujas supratimas, tai ir naujų realių
išlaisvinančių sprendimų atradimas ir pajautimas – „Čia ir dabar"

Ateikite ir pamatykite bei patirkite patys

Sisteminės terapijos ir konsteliacijų dėka mes labiau pažinsime mūsų nesąmoningus, paslėptus ryšius su kitais žmonėmis bei pačia priklausomybe: alkoholiui, narkotikams, medikamentams, lošimui ar kitam žmogui. Kad suprastume, kaip ir kodėl šios priemonės ar žmonės vis dar mus įtakoja bei rastume gerus sprendimus ir juos realiai patirtume. Tai ir nesąmoningai perimti elgesio modeliai, ir „nežinia iš kur" esantys  jausmai, vidinio pasaulio sunkumai. Kaip liaudyje sakoma: „iš kur pas mane, iš kur pas jį tai?"

Pasirodo, visa tai galima tiesiogiai ir per trumpą laiką pažinti ir pertvarkyti. Konsteliaciją galite derinti ir su kitais pagalbos būdais.

Ką pavyko atskleisti su Konsteliacija
- ir kodėl tai tapo iššūkiu net ir specialistms?

Tai, kas įtakoja, skatina priklausomybes, kaip pvz.:

• „sužeista“ žmogaus ir šeimos gyvenimo istorija;
• sėkmė ir nesėkmė, šeimos santarvė ir konfliktai;
• asmeninių tikslų gyvenime pasiekimai ir praradimai;
• sveikata arba sveikatos sutrikimai, ligos;
• ramybė arba baimės, depresija, kiti sunkinantys jausmai;
• dvasiniai sunkumai ir silpnybės, “kažko“ trūkumas, –

dažnai turi tiesioginį ryšį ne tik su mūsų gyvenimo įvykiais, bet ir su tuo kas įvyko šeimoje bei giminėje, jų patirtimis, svarbiais likimo įvykiais, psichologinėmis ar sielos traumomis.

Net jeigu tai buvo įvykę labai seniai ir apie tai mes nieko nežinome. Tiek šeimos ir giminės narių gerosios savybės, tiek ir sunkumai, „nesėkmių programos", naudingi arba destruktyvūs elgesio modeliai, scenarijai yra „įrašyti" mūsų pasąmonėje. Ir vieną dieną jie pradeda veikti – sunkinti ir vesti į priklausomybę nuo medžiagų ar kitų žmonių.


Todėl labai dažnai be sisteminio priežasčių supratimo
yra sunkiau padėti atsistatyti, dažni „atkritimai".

 

Kas ir kaip kokrečiu atveju įtakoja priklausomybę – asmeninis žmogaus kelias ar šeimos, giminės pasąmoniniai procesai – galime tai profesionaliai tirti ir pertvarkyti su konsteliacija.

Štai keletas priklausomybių sisteminių „scenarijų"
(spauskite ČIA)

 

KAIP VYKSTA ŠEIMOS KONSTELIACIJŲ SESIJA?

Klientas, norintis jo klausimo išdėstymo, išrenka iš grupės kelis dalyvius-pagalbininkus, kurių paprašo laikinai būti jo šeimos narių atstovais.Tuomet, vadovaudamasis savo pojūčiais,  pastato juos rato viduryje  – kartu ar atskirai, toliau ar arčiau vienus nuo kitų.

Čia niekas nieko nevaidina, bet per dalyvių pojūčius, išdėstytą paveikslą bei pasakytas frazes atsiskleidžia naujas supratimas apie tai, kaip jaučiasi šeimos nariai ir kas vyksta jų gyvenime.

 Beveik visuomet pats klientas pastebi, 
kad tai išties jo gyvenimo, šeimos paveikslas parodantis, kas yra reikšminga, 
kas yra ar buvo paslėpta, pamiršta ir kas dabar gali padėti.

 

Konsteliacijoje – be didelių išsipasakojimų į šeimos gyvenimą ir sunkius įvykius su pagarba žvelgiame per atsiskleidusį paveikslą. Taip atrandame gydantį, atstatantį šaltinį, naujus problemos sprendimo būdus. Vieniems gana greitai pavyksta pasiekti gerų rezultatų, kitiems – tai yra proceso pradžia, kuris toliau vystosi gyvenime. 


Konsteliacijose galite dalyvauti:

- Klientu – asmeninio klausimo išdėstymui-sprendimui konsteliacijoje.
- Dalyviu-pagalbininku, kuris atstovauja konsteliacijos rolėse.
- Stebėtoju, kuris taip pat gauna reikšmingą patirtį.

 

Skaitykite plačiau:

Tokiu būdu įmanoma ne tik giliau pažinti priklausomybės tikrąsias šaknis,
o taip pat save bei kitus šeimos narius, padėti sau ir artimiesiems, sustiprinti santykius ir meilę, atrasti dar nepanaudotus resursus, galimybes. 

 

Neretai viena šeimos konsteliacija prilygsta keletui ar net keliolikai įprastų psichologinių konsultacijų, terapijų.

Mes tikime, kad priklausomybė – ne nuosprendis,
kad kiekvienas mūsų galime tapti savo gyvenimo šeimininkais, susigrąžinti atsakomybę už savo gyvenimą ir gyventi laimingiau – sau, šeimai, vaikams, darbui, pomėgiams.

kazimieras d. daugela.jpg

Seminaro vedantysis:
Kazimieras D. Daugėla,

sisteminės fenomenologinės psichoterapijos psichoterapeutas.

Papildoma specializacija – sisteminė priklausomybių terapija.

 SISTEMINĖS PRIKLAUSOMYBIŲ TERAPIJOS SU KONSTELIACIJA ATVEJAI

 

Atvejis Nr. 1.

Alkoholis „padeda“ turėti mamą.

Vyras, kuris jau daugiau nei 15 metų yra priklausomas nuo alkoholio, bandė žydytis. Konsteliacijoje mes kartu pamatėme, kad jo vidinis pasąmoninis siekimas – nukreiptas į prieš 17 metų mirusią mamą ir trokšta būti su ja. Vidiniai širdies žodžiai buvo: „Aš einu pas tave, brangi mama“. Alkoholis tebuvo priemonė išeiti pas mamą. Tad ar ne natūralu, kad kai jo artimieji jam sakė: „..mesk tą brudą alkoholį...“, jo viduje tai atsiliepė lyg „mesk tą brudą norą būti su mama!..”. Nors jis protingas žmogus ir suprato, kad artimieji siūlo tai, kas gerai, tačiau jo širdis pasąmoningai tam priešinosi ir dar ant jų pyko. Nes jie ėjo prieš jo meilę mamai ir jo širdies meilės troškimą.

Konsteliacijos – vidinių paveikslų išdėstymo metu, klientas sugebėjo pažvelgti savo senai mirusiai mamai į akis, ją vėl pajausti. Akimirksniu suprato, kad nuo jo tokio troškimo nueiti pas ją, mama nebūtų laiminga. Ir kad jis gali turėti jausminį ryšį su ja čia, gyvenime. Tuomet tereikėjo nuskambėti naujai širdies ir meilės frazei: „Tu išėjai, o aš lieku gyventi gyvenimą, kurį tu man dovanojai, brangi mama. Man tai dovana“. Čia pagaliau iš tiesų prasidėjo jo kelionė į santykių, įgūdžių, jausmų su savimi ir kitais žmonėmis atstatymą. Bet dabar jis jau gali tai primti, nes visa tai – gyvenimas – mamos dovana. Pajausta, patirta, su užpildyta tuštuma.

Atvejis Nr. 2.

Moteris priklausoma nuo geriančio vyro. Kodėl tampama „gelbėtoju“ aukojant savo gyvenimą?

Tuomet kyla klausimas: „Ką iš tiesų nori išgelbėti ši moteris?

Su konsteliacija atskleidus, kas gi vyksta tarp jos ir vyro, pamatėme, jog savo širdies gelmėje ji gelbėja visai ne savo vyrą, o gėrusį tėvą, kuris jau seniai miręs, bet dukra to širdimi nepriima. Dukra jį vis dar gelbėja per kito geriančio vyro – savo vyro gelbėjimą. Todėl giliai paslėpta meilė tėvui ir jo trūkumas neleidžia atsitraukti nuo geriančio savo vyro.

Bet čia atsiskleidžia dar labiau neįtikėtinas procesas. Kad moteris galėtų gelbėti savo tėvą darydama tai per savo vyrą, vyras turi ... gerti! Kitaip dukra negalės „gelbėti“ savo tėvo per savo vyro gelbėjimą! Tuo būdu susiformuoja pasąmoninis „užsakymas“ – „jeigu nori mane turėti – tu gerk, o aš tave gelbėsiu, kol ... nebegers mano tėvas“. Taip susiformuoja ydingas ratas iš abiejų partnerių pusės, palaikantis priklausomybę, nors sąmoningai jie abu nuo to vargsta ir kenčia.

Konsteliacijos dėka supratusi šį „persipynimą“ moteris galėjo atskirti santykį su tėvu ir jį užbaigti. Baigėsi „gelbėjimo“ misija. Į savo vyrą atsirado nauji jausmai. Ir kas įdomiausia – vyrui taip pat pasidarė lengviau, jis pradėjo rūpintis savo sveikata.

Atvejis Nr. 3.

Vyras geria ne savo, o senelio alkoholį, gelbėdamas savo mamos vaikystę.

Konsteliacija atskleidė, kad vyras savo vidiniame pasaulyje nori išgelbėti savo mamos vaikystę, kurioje jos tėvas gėrė ir smurtavo. Todėl mama iki šiol nelaiminga, negali džiaugtis vyru ir savo sūnumi. Ir štai sūnus savo pasąmonės „scenarijuje“ geria savo mamos tėvo alkoholį, kad jam neliktų ir jis būtų blaivas, nesmurtautų, mylėtų šeimą. Tada vyro mama – turės laimingą vaikystę. Ir tada sūnus turės laimingą mylinčią mamą.

Žinoma kad tai skamba netgi kvailai – kaip galima gerti seniai išgertą alkoholį? Tačiau pasąmonėje šiuo atveju praeities nėra. Tam, kuris pasąmonėje „nuskrido ten – į mamos vaikystę“ tai – dabartis. Todėl vyrui mesti gerti buvo tas pats, kas išduoti mamą ir palikti senelį bei mamą jų varge.

Kai konsteliacijos atskleistas scenarijus išaiškėjo, pavyko sukurti naują santykį į mamą, jos tėvo likimą. Santykį, kuris užpildo meile širdį ir išlaisvina iš tokio scenarijaus.

 

Atvejis Nr. 4.

Moters vienatvės jausmas ir alkoholis – pagalba jos močiutei, kuri jau senai mirusi.

Moteris turi gilų vienatvės ir nereikalingumo jausmą ir alkoholis padeda jai būti „ne čia, o kažkur kitur“. Su konsteliacija atsiskleidžia, kad iš tiesų ji jaučia ne savo, o savo močiutės – mamos mamos jausmus, kuri buvo maža mergaitė, kai anksti mirė jos mama. Žinoma, kad tokią būseną kas dieną sunku išlaikyti. Alkoholis ir jo suteikiama „šiluma“ bei „ramybė“ „nuneša ją „ten, su ja“ – į močiutės vaikystę. Ten ji ta alkoholio suteikiama „šiluma ir ramybe“ stengiasi palaikyti močiutę, nešti jos skausmą, kad palengvinti jos vaikystę – vis dar gelbėja ją. Todėl jai ir sunku keistis, atsisakyti alkoholio.

Tai atrodo visiškai nelogiška, tačiau būtent šis patyrimas paliečia moters jausmus ir grąžinusi savo močiutei jos „naštą“ pasijaučia žymiai lengviau, laisva savo gyvenimui.

 

Kaip priklausomybė siejasi su meile?

Iš šių ir daugelio kitų pavyzdžių matome, jog labai dažnai su priklausomybe yra „susipynęs“ gilus meilės traukimas „pas kažką“, „dėl kažko“. Tai gali siekti net kelias giminės kartas. Arba priklausomybė gali būti kaip meilės pakaitalas, kurios galbūt žmogus ir pats neprisileidžia.

Su konsteliacija tai tampa akivaizdu, ir kas labai svarbu – pergyvenama vidumi. Jeigu galime suprasti tą paslėptą vidinę-pasąmoninę meilę, jos tikslą, gijimas iš priklausomybės tampa daug lengvesnis ir greitesnis. O tą vidinę pasąmoninės meilės jėgą galime nukreipti pilnaverčiam gyvenimui.

Sugrįžti į seminaro aprašymą


REGISTRUOTIS